Z jednání výboru SÚS… tit

publikováno: 30.01.2023

Výbor SÚS na svém lednovém jednání kromě jiného schválil vícezarybnění ve výši 3,8 mil. korun, zabýval se uzavřením vodních ploch z důvodu pořádání závodů či nákupem nových rybníků.

Výbor schválil vícezarybnění ve výši 3,8 mil. korun revírů sdružených ve společném rybolovu (3,4 mil. korun je vyčleněno na nákup ryb do mimopstruhových revírů + 200 000 korun režie, 180 000 korun na nákup ryb do pstruhových revírů + 20 000 korun režie).

Členové výboru se zabývali několika nabídkami na zakoupení rybníků, které někteří členové osobně navštívili a podali zprávu o jejich technickém stavu, případných nutných investicí a na základě toho výbor rozhodl nákupy nerealizovat.

Na návrh ekonomické komise SÚS byla schválena od 1. 2. 2023 úprava cen za dopravu vozidly SÚS.

Členové výboru byli zástupcem MO Nymburk p. Kemrem informováni o problematice Sadské, kde dochází k úhynu ryb a příčina zatím není známa. Výbor pověřil předsedu SÚS D. Hýbnera, aby vstoupil do jednání s KÚ o možnosti dočasného neplnění zarybňovacího plánu.

Vedoucí odboru mládeže informoval členy výboru s chystaným školením a seminářem pro vedoucí rybářských kroužků, zároveň i s výsledky soutěže Nejlepší rybářský kroužek a vedoucí za rok 2022 a Skokan roku 2022, včetně termínů předání ocenění.

Členové výboru byli informování o udělení výjimky na lov pod ledem pro vodní plochu Božkov, která platí do 31. 3. 2024.

Výbor schválil uzavírky vodních ploch SÚS pro pořádání závodů (bude vydána samotatná zpráva).

Rovněž byla schválena přiznaná ocenění LRU za reprezentaci SÚS a činnost v odboru za rok 2022.

Na Ministerstvo zemědělství byla odeslána žádost o poskytnutí záštity ministra zemědělství pro VIII. ročník závodů O pohár předsedy SÚS.

Ing. Neuman podal informaci o Rybářském informačním systému, na kterém se velmi intenzivně pracuje.

Výbor jmenoval komisi pro výběrové řízení na dodávku úhořího monté pro letošní rok. Členy komise jsou Ing. Podlesný, Ing. Jedlička a p. Chamlar, náhradníky pak p. Novák, p. Kemr a pí. Valtrová.

VÚS jmenoval náhradníkem náhradníka v sekci přívlač LRU při Radě ČRS Dr. Pavla Vokála.

Výbor zrušil vydávání povolenek jako ceny do závodů apod., neboť to odporuje Statutu společného rybolovu.

Pan Porhansl za handicapované rybáře zve všechny na letošní FOR FISHING, kde budou mít rybáři z MO Kladruby opět svůj stánek.