Berounští rybáři zarybňovali Berounku 3 tit

publikováno: 31.10.2022

V sobotu provedli členové MO Beroun výlov tzv. komoráku na Suchých lukách v Berouně, kterého se zúčastnili i tři starší členové našeho rybářského kroužku Rybaříků.

Jakub, Marek a Michal si chtěli výlov vyzkoušet, což jsme jim umožnili, neboť vychovávat si budoucí generaci rybářů je potřeba.

Výlov začal v 9.00, počasí nám přálo, lovná četa a všichni ostatní pracovali sehraně a hlavně tak, aby se vše stihlo co nejdříve.

Na „čumendu“ přijelo i několik dětí v doprovodu rodičů. Lovili se hlavně kapři, amuři a líni. Bílá ryba včetně malých okounů byla vysazena do chovného rybníku v Brdatkách, který využíváme pro děti z kroužku. Ostatními rybami byla zarybněna Berounka 3. Na oběd bylo vše hotovo a uklizeno.

Celkem bylo sloveno: 402 kg kaprů (průměrná hmotnost 3 kg/ks), 140 kg amurů (průměr 4 kg/ks), 83 kg bílé ryby + okouni. Líni zůstali v chovném rybníku.

Všem děkuji za odvedenou práci.

Za výbor MO Beroun Václav Růžička