Nouzový stav na 30 dní! tit

publikováno: 12.03.2020

Vláda ČR dnes, s ohledem na šířící se koronavir, vyhlásila nouzový stav, který má platit 30 dní, tedy do 11. 4. 2020. V této souvislosti jsou zakázány všechny akce přesahující počet 30 osob.

Upozorňujeme všechny místní organizace SÚS, odbory SÚS, které v době trvání nouzového stavu mají naplánované členské schůze, závody a další akce, že je nutné tyto akce zrušit, anebo přesunout na pozdější termín. Doporučujeme tak učinit i u akcí, u kterých je plánován počet osob menší než 30.

Vyhlášení nouzového stavu zakazuje:

- všechna divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob

- přítomnost veřejnosti v posilovnách, koupalištích, bazénech, soláriích, saunách, hudebních a sportovních klubech, zábavních zařízeních, wellness, knihovnách, galeriích

- restaurace musí od pátku 13. března zůstat zavřené v době 20.00 – 06.00, stravovací služby v nákupních centrech nad 5000 m2 zůstanou zavřené po celý den

- zavřené zůstávají základní, střední, vysoké a umělecké školy

- od 14. března platí zákaz vstupu do ČR pro všechny cizince z Číny, Jižní Koreji, Íránu, Itálie, Španělska, Rakouska, Německa, Nizozemí, Švýcarska, Švédska, Norska, Belgie, Dánska, Francie a Velké Británie.

Do těchto zemí nesmí cestovat občané Česka a cizinci, kteří mají trvalý nebo přechodný pobyt v ČR nad 90 dnů.

- od soboty 14. března platí také zákaz přepravy cestujících přes hranice ČR nad 9 osob pro všechny dopravce mezinárodní, silniční, osobní dopravy. Výjimka platí pro řidiče nákladní kamionové dopravy, vlakové čety, piloty letadel a příslušníky záchranářského systému.

(SÚS)