Nádherné! Bylo rozděleno 141 091 korun! tit

publikováno: 02.10.2022

Dnes na vodní ploše Písková Lhota skončil charitativní závod KÁMIK CHARITY CARP CUP, který uspořádali členové MO Kladruby. Veškeré získané prostředky ze startovného a sbírky ve výší 141 091 korun byli rozdány těm, kteří je potřebují nejvíce.

Závod trval od středy a na pískovně se sešla skvělá parta rybářů, srdcařů, pro které byl výsledek samotného závodu až tím posledním, neboť šlo především o pomoc.

Pomoc mamince Kateřině, která při porodu dvojčat prodělala mrtvici a je ochrnutá a o pomoc 19 leté Viktorii, která je vážně nemocná a zcela odkázána především na neutuchající péči maminky.

Oběma byl věnován celý výtěžek ze startovného rovným dílem čili 50 000 korun pro každou.

Bohužel, paní Kateřina onemocněla a předání příspěvku se nemohla zúčastnit, ale udělala nádherné gesto, když požádala organizátory, aby její část věnovali Viktorce. Ta si tedy z pískovny odnesla 100 000 korun.

„Všem vám ze srdce děkuji,“ uvedla dojatá maminka, která s Viktorkou a mladším synem na pískovnu přijela. „V dnešní těžké době pro každého z nás je neuvěřitelné, že jsou lidé, kteří dokáží pomoci těm, kteří pomoc potřebují. Finanční prostředky použijeme na asistenty, kteří mi trošku uleví a já se budu moci také věnovat synovi,“ dodala maminka Viktorky.

Zároveň během závodu probíhala mezi soutěžními týmy a návštěvníky dobrovolná sbírka do tzv. akvárka, jejíž výtěžek byl věnován handicapovaným rybářům v Kladrubech. Nakonec bylo pro Kladrubáky vybráno 41 091(!) korun, za které si šek přišel převzít Jan Porhansl. „Moc děkujeme, vážím si toho a fakt mě to dojalo,“ uvedl Honza. Ti navíc získali darem i nástrahy a různé doplňky.

„Já bych vám všem chtěl poděkovat, závod je závod, ale tohle je to hlavní, proč jsme tu sešli,“ řekl hlavní organizátor závodu Josef Šulc.

Příspěvky i ceny předával předseda SÚS Dušan Hýbner. „Dokázali jste nádhernou věc – pomoci. Jsem rád, že se právě tento závod konal na naší pískovně. Věřím, že jste si to zde všichni užili, i když vím, že jste zvyklí lovit větší ryby. Každopádně chci říct, že tento typ závodu, který se spojený s charitou, budeme vždy v našem územním svazu podporovat a u nás, ve středních Čechách, máte v tomto směru dveře vždy otevřené,“ uvedl Dušan Hýbner.

A jelikož to byly i závody, tady jsou výsledky. Celkem bylo uloveno 49 bodovaných ryb (ryby od 6,20 kg), průměrná hmotnost ulovené ryby byla 8,11 kg.

Největší ulovenou rybou byl kapr 13,25 kg a podařilo se ho vylovit týmu Hasičů.

Celkové výsledky:

1. LK Baits 30,52 kg
2. Hasiči 29,98 kg
3. Kukačky 29,02 kg
4. Valeš team 25,7 kg, 5. TCF Baits 25,51 kg, 6. Gerry 25,07 kg, 7. CZB Jeketer 23,89 kg, 8. Pat a Mat 22,95 kg, 9. UFO Fishing 22,83 kg, 10. Alkoholix 21,95 kg, 11. Hodrabaits 14,65 kg, 12. Syklo 8,68 kg, 13. Fo3 7,25 kg, 14. Vapeon 6,73 kg, 15. Beer team 6,65 kg, 16. Kladrubáci II 6,3 kg, 17. Trosečníci 6,29 kg, 18.-23. Ufo Fishing II, Střelci, Kladrubáci, West carp, Big fish team a Carp Fishing Broumov 0 kg.

Vítězi však byli všichni! Děkujeme.