Krásná charitativní akce na pískovně odstartována tit

publikováno: 28.09.2022

Ode dneška až do neděle probíhá na vodní ploše Písková Lhota charitativní závod KÁMIK CHARITY CARP CUP, který pořádají členové místní organizace Kladruby ve spolupráci se Středočeským územním svazem

Dnes by tento závod za chladného počasí a deště, zahájen předsedou SÚS Dušanem Hýbnerem a duchovním otcem závodu Josefem Šulcem, úvod komentoval známý rybář, moderátor TV Nova, Karel Kopeček.

"Veškerý výtěžek ze závodu bude věnován těm, kteří naši pomoc potřebují," uvedl Josef Šulc.

Předseda SÚS pak všem závodním týmům popřál úspěšný lov. "Jsem rád, že se závody pořádají na naší pískovně. Charitativní akce nám nejsou cizí a náš územní svaz se snaží na nich podílet, zvlášť když jsou adresné. Mám pokaždé příjemný pocit, když vidím, že jako rybáři dokážeme pomoci. Děkuji vám a ať vám to jezdí," uvedl Dušan Hýbner.

První část výtěžku ze startovného bude tentokrát věnována mamince Kateřině, kterou při porodu dvojčat postihla mrtvice a je ochrnutá. Druhá část výtěžku bude směřovat k 19 leté Viktorce, jenž je vážně nemocná a potřebuje speciální pomůcky.

Zároveň je po celou dobu závodu k dispozici "akvárko", do kterého účastníci mohou vkládat finanční příspěvky, které budou věnovány handicapovaným rybářům z Kladrub.

Závodu se účastní 23 dvoučlenných týmů, dva jsou z MO Kladruby.

Vypadá to, že ryby budou spolupracovat, po hodině závodu se na břehu objevila první bodovaná ryba...