Z členské schůze MO Unhošť tit

publikováno: 09.03.2020

Přesně 6 387 korun je částka, kterou členové MO Unhošť vybrali mezi sebou přímo na členské schůzi MO, a která bude odeslána do Fond na nákup vodních ploch. Děkujeme!

Jako každoročně se o první březnové sobotě od devíti hodin konala členská schůze ČRS, z. s., místní organizace Unhošť. Již tradičně se členové sešli v místní restauraci „Obecnice“. V letošním roce se ze 137 členů MO na schůzi dostavilo 59 členů, a proto by začátek jednání členské schůze, v souladu se Stanovami, posunut o patnáct minut. Poté byla schůze zahájena tradiční vzpomínkovou minutou na kolegy, kteří loví ryby již v nebeském revíru.

Členové výboru MO měli výborně připravené zprávy. Zazněly zprávy hospodáře, jednatele, vedoucího rybářského kroužku, pokladníka a v neposlední řadě i zpráva dozorčí komise. Řečníci zhodnotili uplynulý rok a seznámili s úkoly vytyčenými na letošní rok a navrhli rozpočet. Většina prací MO se točí kolem chovu ryb a organizování různých společenských akcí, zejména pro děti a rodinné příslušníky, ale i pro ostatní občany města Unhošť.

Velmi kvitovaným počinem byl hodnocen tradiční ples, který se uskutečnil v lednu, který začínal mužským rybářským předtančením. Na jaro se mimo jiné připravují závody dětí a také závody manželek v lovu ryb. Kromě společenských akcí se samozřejmě členové věnují chovu ryb a pečují o zhodnocení majetku MO.

Předseda MO Ing. Pavel Helebrant podrobně seznámil přítomné s návrhem nového systému brigád, kde se MO maximálně snaží svým členům vyjít vstříc při plnění této členské povinnosti, včetně navržení výše náhrad za nesplnění brigádnické povinnosti.

Velmi zajímavým nápadem výboru MO bylo vyhlášení sbírky u příležitosti konání členské chůze na příspěvek do Fondu na nákup vodních ploch při SÚS. Při jednání členské schůze tak přítomní členové vybrali mezi sebou během chvilky částku 6 387,- Kč, kterou MO poukáže na transparentní účet SÚS na nákup vodních ploch. Tato částka však není jediným příspěvkem, protože přítomní v usnesení z členské schůze odhlasovali poskytnutí 50,- Kč z členské známky každého člena MO a tato částka bude též odeslána na transparentní účet SÚS.

Jménem SÚS za to velmi děkujeme!

Po krátké přestávce poté v rámci diskuze vystoupili i hosté. Paní starostka města Unhošť Ing. Iveta Koulová poděkovala za velmi dobrou spolupráci rybářů s městem, za práci s dětmi a dále seznámila s některými plánovanými akcemi města Unhošť. Za Středočeský územní svaz pozdravila přítomné J. Fryšová, která podrobně seznámila přítomné s činností, kterou zajišťuje sekretariát SÚS jak pro místní organizaci, tak pro ostatní organizace sdružené v rámci SÚS.

Rovněž v diskuzi vystoupil i místopředseda SÚS Jiří Novák, který poděkoval za vzornou údržbu rybářského revíru 411032 Kačák 3, kterou MO Unhošť pro SÚS zajišťuje, poinformoval přítomné o akcích, které SÚS v nejbližší době pořádá a pozval také přítomné na oba závody o Pohár předsedy SÚS pořádané jak pro dospělé, tak zejména pro děti a v neposlední řadě o konání konference SÚS a pracemi na novelizaci Stanov ČRS z. s.

Jiří Novák a Jaroslava Fryšová, delegovaní zástupci SÚS