Mistrovství světa klubů v lovu ryb udicí na plavanou - Češi čtrnáctí tit

publikováno: 30.07.2022

Ve dnech 18. – 24. 7. 2022 se v Belgii na kanálu Brussels – Charieroi ve městě Ronguieres konalo 41. Mistrovství světa klubů v lovu ryb udicí na plavanou.

Českou republiku reprezentoval klub Crazy boys – Maver, do kterého jsem byl nominován. Chytalo se převážně na dělené pruty (dělička) v různých vzdálenostech. Mezi úlovky převládal hlaváč černoústý, dále plotice obecná a cejn velký. Ulovilo se i velké množství candátků velikosti 10 až 15 cm, ale ti se nepočítali.

V konkurenci 33 klubů z 20 zemí se náš tým ve složení Petr Klásek, František Hanáček, Roman Pokorný ml., Secula Dennis a Pavel Syrovátka, pod taktovkou trenérů Romana Pokorného st. a Michala Marka, umístil na 14. místě.

Vítězem se stalo družstvo Maver – Zammataro z Nizozemska. Druhé a třetí místo obsadila družstva z Itálie.

Chtěl bych touto cestou poděkovat Středočeskému územnímu svazu za finanční podporu na mé účasti na tak velké akci, jako bylo toto mistrovství světa klubů.

Pavel Syrovátka