Krajským přeborníkem v mušce je Vlček tit

publikováno: 04.07.2022

Před třemi týdny se uskutečnil středočeský krajský přebor v LRU mušce na revíru Vltava 1 u Lužce nad Vltavou (MO Mělník).

Tento říční revír probíhá velkou rekonstrukcí, kdy se za stoprocentní evropské dotace ve výši 180 milionů korun zlepšuje členitost pobřeží a vznikají zátoky a ostrůvky, aby se zvýšila členitost toku a průtok při povodních. Revír se tak stává rybářsky velice zajímavým.

Jako jedni z prvních vyzkoušeli obsádku krajští muškaři, kterých se sešlo k závodu 13. Za čtyři hodiny lovu ulovili 75 ks ryb.

Nutno podotknout, že podmínky pro ryby se teprve budou zlepšovat, jak začnou zátoky zarůstat a dno se ustálí.

Největší rybou závodu se stala štika 78 cm dlouhá, ale lovilo se různorodé složení ryb od tlouštů, plotic, cejnů, okounů, podoustvi, parem, pstruhů duhových i sivenů amerických.

Středočeským mistrem se stal Roman Vlček, který zúročil letité zkušenosti následovaný Samuelem Piekarem oba z MO Brandýs a třetí skončil Jan Novák z MO Čáslav.

Děkujeme SÚS za podporu našeho sportu a MO Mělník za půjčení revíru.

S pozdravem "Petrův zdar"

Marek Macholda, jednatel MO Mělník