Zadržené povolenky dvěma členům výboru ÚS tit

publikováno: 20.06.2022

Ve čtvrtek večer byly dvěma členům výboru SÚS na ÚN Orlík zadrženy povolenky za nepřítomnost u prutů, kdy se od nich pohybovali ve vzdálenosti cca 20 metrů s příposlechem a signalizátory. Lovící na pruty viděli a okamžitě reagovali.

Nyní bude následovat standardní, Stanovami a Jednacím řádem ČRS jasně daný postup, tzn. příkazce ÚS, kárný senát ÚS. A oba čeká přestupkové řízení na ORP.

Oba nabídli rezignaci, která nebyla přijata, neboť hned z kraje září máme volební konferenci našeho územního svazu a tam ať delegáti rozhodnou o jejich dalším osudu. Jistě je toto bude zajímat, na druhou stranu si asi vyhodnotí i jejich práci pro MO, ÚS a členskou základnu a nějaké rozhodnutí zaujmou. Spravedlivější referendum o nich být nemůže.

"Z naší strany k tomu není zapotřebí nic dalšího, počkáme si na konečné vyřešení celého případu. Vše ostatní ponecháme ´zaručeným´ zprávám informátorů na sociálních sítích," uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner.

O rozhodnutí příslušných orgánů budeme naše členy informovat.