Sedlčanská rybářská stráž má na pilno tit

publikováno: 02.06.2022

Členové dobrovolné rybářské stráže v Sedlčanech mají zatím letos napilno. Kromě kontrol lovících a řešení běžných přestupků a opomenutí rybářů se totiž už museli zabývat hned několika případy ukázkového pytláctví.

K prvnímu zjištěnému případu došlo 14. května. Rybářská stráž prováděla běžnou kontrolu lovících na sedlčanské retenční nádrži, která je součástí revíru Mastník 1. Při té ovšem zjistila, že jeden z lovících nemá ani povolenku ani rybářský lístek. K případu byla přivolána hlídka Policie České republiky, které byla celá záležitost přenechána k došetření.

V neděli 29. května pak zasahovala rybářská stráž na stejném revíru na základě oznámení všímavého rybáře, který zaznamenal podezřelou aktivitu dvou rybářů na protilehlém břehu. Když rybářská stráž dorazila na místo, lovili právě dotyční na tři pruty a dvě pytlačky. Dále se ukázalo, že jeden z nich sice povolenku a rybářský lístek má, ale pouze vyfocené v mobilu. Druhý přítomný samozřejmě povolenku ani rybářský lístek neměl vůbec, a dokonce ani žádný jiný doklad totožnosti. Věc se tak opět neobešla bez zásahu policistů.

Naše poděkování si zaslouží všichni členové rybářské stráže, kteří svůj volný čas věnují ochraně ryb v revírech před pytláky a nepoctivci, kteří nechtějí dodržovat daná pravidla. Stejně tak děkujeme všem rybářům, kteří v případě, že jsou u vody svědky protiprávního jednání, přispějí svou aktivitou k tomu, aby bylo po právu potrestáno.

MO Sedlčany