Zkoušku na člena RS splnilo 8 uchazečů tit

publikováno: 01.03.2022

Dnes se na Zbraslavi konalo školení a následně zkoušky nových uchazečů o členství v rybářské stráži. Celkem se zúčastnilo 42 zájemců z 24 místních organizací.

Poprvé se v našem ÚS zkoušelo podle nových testů, které zpracovalo a připravilo Ministerstvo zemědělství. Zkouška se skládala ze dvou částí, z poznávačky ryb a z písemného testu ze tří oblastí.

Úspěšně složilo zkoušku 8 uchazečů, dalších 9 jich neprošlo poznávačkou ryb, a tak se již nedostali k písemnému testu a 25 uchazečů pak neuspělo v písemném testu.

Úspěšným uchazečům gratulujeme, do 14 dní bude na jejich adresu odesláno osvědčení. Poté mohou být na základě žádosti uživatele rybářského revíru navrhnuti orgánu státní správy (ORP) rybářství na ustanovení.

Neúspěšné kandidáty čekají opravné zkoušky.

Zkušební komise pracovala ve složení: předseda komise za SÚS Dušan Hýbner, za MZe Ing. Lukáš Mareš, za SÚS Jaroslava Fryšová a Ing. Ondřej Jedlička.