Děti z Rožmitálu navštívil člen RS Otta Hlaváček tit

publikováno: 10.01.2022

Nový rok 2022 a nový začátek pro náš rybářský kroužek Rožmitál pod Třemšínem. Rok plný rybařiny a dobrodružství i zábavy právě nastal.

Máme za sebou již zahájení a první letošní rybářský kroužek. Rybařina není jen o chytání ryb a znalostech o rybách. Měli bychom znát povinnosti každého rybáře, jako například povinnou výbavu, co u vody můžeme, a co už je porušení pravidel a zákona. Prostě znalost rybářského řadu.

Aby se děti toto vše dozvěděly, pozvali jsme na kroužek jednoho z nejpovolanějších, který se na revírech a vodních plochách pohybuje každý den: člena rybářské stráže s rozšířenou působností Ottu Hlaváčka.

Moc si vážíme, že přijel mezi nás a mohl dětem popovídat o rybářské stráži, o zacházení s rybami při lovu, o pravidlech, které u vody musíme dodržovat a mnoho dalšího.

Byla to velmi zajímavá přednáška. Děti měly spousty zajímavých otázek a Ottu nezaskočila ani otázka, jak velkou síť potřebujeme na chycení žraloka. Bylo to opravdu super.

Moc děkujeme, za jeho čas věnovaný dětem.

Jaroslava Nassová, vedoucí rybářského kroužku Rožmitál p/Tř.