Výbor SÚS schválil rozpočet na rok 2022 tit

publikováno: 23.11.2021

Výbor SÚS na svém čtvrtečním zasedání schválil návrh rozpočtu na příští rok. Ten je nastavený jako vyrovnaný.

Rozpočet byl sestavený poté, co členové jednotlivých odborů zaslali své požadavky a rovněž s ohledem na chystané investice v příštím roce, kam je např. začleněna výstavba odstavné plochy na VP Stržený, dokončení břehových úprav na pískovně, ale i počáteční vklad do RIS, či příspěvek sdruženým MO na nájemné a pachtovné do vložených revírů do společného rybolovu.

Členové výboru neměli k navrženému rozpočtu připomínek a byl jednohlasně přijat.

Hovořilo se rovněž o konferenci našeho ÚS, rozpracováním usnesením konference byl pověřen předseda s jednatelkou. Konference byla vyhodnocena velice kladně, stejně jako věcná diskuze. Předseda poděkoval všem vystupujícím za kvalitně připravené prezentace a sekretariátu za zajištění důstojného zázemí a chodu konference.

Výbor se rovněž zabýval přípravou na Sněm ČRS, který proběhl v sobotu.

Na programu jednání výboru byl i chystaný jednotný informační systém, kdy si někteří členové výboru, kteří jsou zároveň členy pracovních skupin pro RIS posteskli, že k práci svých skupin nedostávají prakticky žádné informace.

Předseda členy výboru informoval o tom, že v letošním roce končí ve spolupráci se Středočeským krajem tříletý projekt na podporu reofilních druhů ryb s tím, že obě strany přemýšlí, jakým projektem v nastavené spolupráci pokračovat. Uvažuje se o projektu na podporu dravých ryb za účelem tlumení nežádoucích invazivních druhů karase stříbřitého a střevle východní či na podporu činnosti a vybavení pro členy RS.