ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Muškařský závod Labe revírům tit

publikováno: 24.02.2020

V neděli (23. 2. 2020) na výstavišti v Letňanech vrcholil rybářský veletrh For Fishing a v Brandýse se začala psát historie nového projektu propojení rybářských závodů s Vaňkovým jezerem, které je součástí revíru Labe 18A , pod názvem Labe revírům.

Idea je jednoduchá – využít prostředky ze startovného v maximální míře pro zarybnění revíru a zlepšit jeho využitelnost v zimním období.

Do organizace prvního muškařského závodu na brandýském Labi se hned od rána pustili Petr Kabát a Roman Vlček s výraznou pomocí členů muškařského klubu Monfish junior. Původní soupiska obsahovala 30 jmen, ale ten nahoře jejich snaze moc nepřál. Televizní i rozhlasové rosničky vytrvale strašily vichřicí s deštěm, a to část přihlášených odradilo. Nakonec se na místě zaregistrovalo 5 dětí a 18 dospělých.

Po rozlosování byli všichni seznámeni s netradičními pravidly, kdy o výsledku rozhoduje vždy největší ryba ulovená v každém kole a v deset hodin hlavní rozhodčí odstartoval závod. Pro dobrou náladu už v tu dobu v sobě měli všichni skvělé koláče s kafíčkem, či čajem od našich přátel ze Sokolova (Parmičky už jsou tímto pověstné), a tak s dostatkem sil popadli udice a začali souboj s větrem a netradiční muškařskou závodní vodou. První kolo se nakonec ukázalo jako seznamovací s výbavou, která přes zimu odpočívala v koutě. Ryby si mušek vůbec nevšímaly a raději se schovaly někde mimo dosah. Nejžravější byly veverky skryté v topolech. Druhé kolo už bylo o mnoho lepší. Přesně podle předpovědi Romana štont číslo 13 vydal vítěznou rybu – okoun 24 cm se pověsil na udici Aleše Martínka z Prahy.

Jedna ryba se ukázala, a tak se na oběd všichni ostatní vydali s novou krví v žilách. Horká zabijačková polévka a masové karbanátky ze skutečného masa v povětří dodaly síly, a tak bylo třetí kolo zahájeno s dvacetiminutovým předstihem oproti plánu. Nikdo se nemohl dočkat, kdy si bude moct konečně zakřičet „rybááá“. A ono to šlo doslova geometrickou řadou. Aleš chytil dalšího okouna, dva přidal Roman Vlček, jednoho Rosťa Oliva, který dorazil až z dalekého Frýdku Místku a po plotici, to, aby bylo vidět, že bílá ryba tu je, přidali Michal Vosmík a Ondřej Vokatý. V tu chvíli z pořadatelů spadla obava, že poháry a ceny se budou muset losovat.

Jednoznačným vítězem se stal Aleš, který jako jediný chytil rybu ve dvou kolech, druhý byl Ondra s větší ploticí, třetí Michal s tou menší, bramboru bral Roman, pátý skončil Rosťa a na šestém, na Olympiádě bodovaném, místě se umístilo zbylých 18 statečných, které po celou dobu neopouštěla dobrá nálada.
Drobné ceny a poháry dodali Klempířství a pokrývačství Petr Kabát a Fishmedia s.r.o., výborný teplý oběd přivezlo řeznictví František Grus, fantastické koláče napekla rodina Havlíkova – Parmičky Sokolov. Moc potěšila účast zástupců i z jiných krajů (Západočeši, Severočeši, Pražáci, Severomoravák), kteří přijeli především podpořit ideu projektu za hranice svých územních svazů a vyvětrat nářadí během zimní přestávky. Všem moc děkujeme.

No a to nejdůležitější. Na startovném bylo vybráno 13 800, obědy stály 3 000 a první vklad do podzimního vícezarybnění Vaňkova jezera pstruhem duhovým činí 10 800,- Kč.


Za MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav Roman Vlček

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

soutez

DRAVCOVÁ SEZÓNA

POČET NÁVŠTĚV

3 853 668

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

Pískovna

© 2020 ČRS SÚS