Příspěvek MO Bělá pod Bezdězem do fondu na nákup vodních ploch tit

publikováno: 22.09.2021

Tak, jako každoročně, i letos naše MO Bělá pod Bezdězem zaslala dobrovolný příspěvek do fondu. Ten u naší organizace činí 50 Kč za každého dospělého člena, odeslána tedy byla částka 18 300 Kč.

Výše uvedený rozsah příspěvku má širokou podporu u našich členů. Vše bylo jednomyslně schváleno členskou schůzí MO.

Dovolte mi několik postřehů naší organizace k této oblasti.

Jsme si plně vědomi skutečnosti, že do fondu nemalými finančními prostředky pravidelně přispívá především SÚS a z tohoto důvodu, jako společně hospodařící organizace, chápeme dobrovolný příspěvek MO jako určitou morální povinnost.

V posledním období jsme všichni svědky nárůstu zájmu organizací a osob mimo ČRS o získání vodních ploch. Jedině spojenými silami jsme v budoucnosti schopni těmto tlakům odolat. Naším prvořadým a jednoznačným cílem musí být především udržení těch stávajících a dále, podle možností, rozšíření vodních ploch pro umožnění rybolovu našich členů.

V tomto vidíme základní význam a fungování fondu. Fond vlastně představuje určitý výraz sounáležitosti a vzájemné důvěry subjektů podílejících se na jeho fungování. Ať už jde především o SÚS, ale i místní organizace a v neposlední řadě i jednotlivců zapojených formou příspěvku do podpory projektu fondu na nákup vodních ploch.

Ing. Miroslav Neuman, jednatel MO Bělá pod Bezdězem