ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Češi brali na MS v plavané stříbro tit

publikováno: 21.09.2021

Ve dnech 11. - 12. 9. proběhlo poblíž italského městečka Peschiera del Garda na řece Mincio 67. mistrovství světa v lovu ryb udicí. V české reprezentaci působili i středočeští rybáři.

Konkurence byla velká, když se šampionátu zúčastnilo 23 zemí, ale Češi se neztratili. Po sobotním závodu jsme byli na 7. místě a ztráta na medailové pozice nebyla veliká. Nedělní závod se nám povedl a posunul nás zase po letech na krásnou stříbrnou pozici. Jako třešnička na dortu byla individuální bronzová medaile Petra Kláska. Mistry světa se pro tento rok stala domácí Itálie a z bronzu se radovala vždy favorizovaná Anglie.

Mezi úlovky nejčastěji převládala drobná skardole, rybka podobná naší plotici, bonusem byl tloušť nebo karas. Jako záchrana se daly lovit v příbřežních travách slunečnice, malí karásci a okounci. V řece bylo velké množství kaprů, ale říční ryby značně přesahující 10 kg nebylo možné na plavačkové náčiní zdolat. Taktikou bylo začít lovem na děličku, protože ze startu na ni braly skardole a dal se ulovit i nějaký ten bonus. Když skardole přestaly na děličku brát, přišel na řadu odhoz.

Závěrem bych chtěl poděkovat Středočeskému rybářskému svazu a mé domovské organizaci MO Kolín za podporu.

Aleš Flanderka, MO Kolín, reprezentant ČR

 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

21 115 247

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2023 ČRS SÚS