Z MiČR ertéčkářů veze Spáčil dvě zlata a nominaci na MS do Švédska, Calta vybojoval stříbro

O víkendu bojovali v Kroměříži nejlepší závodníci z České republiky o své tituly v rybolovné technice. Středočeský územní svaz na těchto závodech reprezentovali čtyři závodníci Tomáš Spáčil, Václav Calta, Martin Kulhavý a Tobias Kočkár. První dva naši závodníci se MČR dospělých zúčastňují již pravidelně a druzí dva, kteří patří svým věkem ještě mezi mládežnické kategorie, jeli sbírat zkušeností.

Náš první závodník Tomáš Spáčil odjížděl na tyto závody s ambicemi získat několik medailí a snažil se obhájit loňské vítězství. Bohužel ne všechno se povedlo podle našich představ pro Tomáše. Hned první disciplína začala velmi nešťastně a Tomáš se připravil o lepší výsledek ve vícebojích. Druhý den, začal lépe a Tomáš získal svoji první zlatou medaili. V odpoledních hodinách vybojoval ještě jedno zlato a tím svoji medailovou sbírka na mistrovství uzavřel. Na těchto závodech zasedal i odbor rybolovné techniky s hlavním účelem schválit nominaci na mistrovství světa a potvrdil Tomáše Spáčila do reprezentace České republiky a to znamená, že pojede i na mistrovství světa do Švédska.

Náš druhý nejzkušenější závodník Václav Calta odjel na mistrovství téměř bez tréninku, i tak se dokázal prosadit mezi silnou konkurencí, když vybojoval dvě účasti ve finále a vybojoval stříbrnou medaili v disciplíně skish, ve které patří dlouhodobě k absolutní špičce

Naši benjamínci sbírali zkušenosti a dokázali navázat na svoje kvalitní výsledky, které předvádějí po celou sezonu. Na medaile to zatím nestačilo, ale Martin Kulhavý si dokázal vybojovat jednu účast ve finále (nejlepších osm). Pro Tobiase to byla vynikající příprava před mistrovstvím světa juniorů v Polsku. Na toto mistrovství ho ještě čeká náročná příprava před dosavadním vrcholem jeho kariéry.

Výsledky MiČR Kroměříž 2018

Chtěl bych poděkovat všem závodníkům za vzornou reprezentaci našeho územního svazu a za předvedené výkony. Velké poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, který nás dlouhodobě podporuje a vytváří nám kvalitní podmínky k reprezentaci SÚS.

Radek Spáčil