„Vodník“ ve Žlebech – 80 dětí

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 pořádala naše rybářská organizace Žleby akci pro děti“ Ve vodě nežijí jen vodníci“. Letos jsme kromě prvního stupně základní školy pozvali i mateřskou školku. Celkem se akce zúčastnilo 80 dětí.

Po příchodu na první stanoviště, které bylo u řeky Doubravy, se děti seznámily s rybářským vybavením (sítě, podběráky, čeřeny..aj), dále jsme pro děti připravili kádě,kde mohly shlédnout živé ryby ( kapr, pstruh, lipan, jeseter, aj.). Poté byla připravena poznávačka ryb a rostlin v okolí vody .Nakonec jsme děti pozvali na sádky, kde byla připravená hra, hledání čísel na papírových rybičkách, při které si děti zaběhaly. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet nahrazování na terč a nejmenší děti ze školky si zachytaly rybičky na magnetky.

Když si vše vyzkoušely, připravili jsme oheň, kde si opékaly špekáčky a úplně nakonec jsme všechny děti odměnili dárky od SÚS igelitka s dárečky od vodníka.

Paní učitelky akci velmi chválily a přislíbily další spolupráci školy s místní rybářskou organizací .

Věřím, že i děti se na sádky rády vrátí, byly pozvány na rybářský kroužek, tak se budeme těšit že se s nimi znovu uvidíme.

Chtěla bych poděkovat SÚS za zaslání dárků pro děti , učitelskému sboru místní základní a mateřské školy a lidem, kteří akci organizovali (p. Pavlík, Potměšil st . Potměšil ml. Charvát, Procházka, Říha pí. Procházková a Valtrová) a všem zúčastněným dětem.

S pozdravem
Alena Valtrová, MO Žleby