„Vodník“ ve Vlašimi – 135 dětí

Ve středu ráno 26. 9. 2018 uspořádala MO Vlašim za podpory Středočeského územního svazu ČRS a Středočeského kraje náborovou akci „Ve vodě nežijí jen Vodníci“ pro děti z Mateřské školy Vorlina, Mateřské školy Velíšská a pro žáky ze ZŠ Vorlina Vlašim.

Během dopoledne u Blanice v parku přivítal vodník Pepa 135 dětí. Na sedmi stanovištích se děti seznámily s několika způsoby lovu ryb – lovem na umělé nástrahy (muška a přívlač), plavanou, feedrem a položenou, které si i prakticky vyzkoušely.

Na dalším stanovišti bylo připraveno akvárium s několika druhy ryb a viděly zde obrázky ryb žijících v našich vodách a také živočichů a rostlin, které se u vody vyskytují.

Dále si všechny děti zkusily nahazování a házení tenisovým míčkem do keserů. Na posledním stanovišti všichni dostali malé občerstvení. Na závěr si každý účastník, kromě nových zážitků a poznatků, odnesl i diplom a tašku s malou odměnou od SÚS.

Akce proběhla za krásného počasí a měla velký úspěch u dětí i dospělých. Děkujeme všem zainteresovaným za perfektní zabezpečení akce.

Za MO Vlašim Aleš Truhlář