„Vodník“ v Plaňanech – 79 dětí

Ve středu 3. 10. 2018 uspořádali rybáři MO ČRS Plaňany program pro děti z 1. a 2. tříd ZŠ Plaňany zařazený do projektu Ve vodě nežijí jen vodníci. Do areálu rybochovného zařízení v Plaňanech za cukrovarem zavítalo zažít zábavné dopoledne v přírodě 79 dětí.

Zde si pro ně místní vodník připravil naučnou stezku okolo Velkého rybníka, na které pro ně nachystal 17 úkolů, pomocí kterých se děti seznámily s rybami našich vod, vodními živočichy, rybářským vybavením. Kromě povídání čekalo na stezce na děti i několik praktických úkolů. Skákaly jako žabičky, uklízely nepořádek po ,,zlobivém rybáři“, chodily jako čák a zpívaly vodníkovi písničku.

Ve druhé části programu se děti rozdělily do skupinek, ve kterých plnily další úkoly – chytání papírových rybek, hod míčkem na cíl, malování rybek křídou, nahazování, poznávání návnad a nástrah, ukázka živých ryb a jejich charakteristika.

Po splnění všech úkolů dostal každý účastník za odměnu tašku s upomínkovými předměty, diplom a svačinu na cestu zpět do školy.

Po celou dobu akce byl pro děti na zahřátí připraven horký čaj.

Hana Purkrábková MO Plaňany