„Vodník“ v Brandýse – celkem přes 450 dětí

Naše MO, která je již od počátku zapojena do projektu SÚS „Ve vodě nežijí jen vodníci“ se i letos může pochlubit vydařenou akcí pro celý první stupeň ZŠ Palachova z Brandýsa nad Labem.Dětí nás navštívilo přes 450, avšak takovou účast by náš Královický rybník najednou nezvládl, tudíž jsme museli tuto akci rozdělit do čtyřech dnů.

Na organizaci to bylo sice náročnější, ale nám to nevadilo. Smysl tohoto projektu dostat děti do přírody od počítačů a televizí a tím jim ukázat, že se dá trávit volný čas i jinak nám dodával sílu. Pro děti jsme připravili stanoviště, kde jsme jim předvedli různé druhy rybolovných technik. Samozřejmě si všechny techniky mohli i sami vyzkoušet, což je bavilo asi nejvíce.

Velkou odměnou jim byla i třeba poprvé v životě ulovená ryba. Povídali jsme si s nimi o vodních živočiších, přírodě i její ochraně. Počasí nám svatý Petr připravil naprosto perfektní, tím nám ulehčil spoustu starostí a děti si mohly všechny dopoledne s vodníkem užít. Nikdo z dětí od nás neodešel s prázdnou, odnesly si spoustu propagačního materiálu, který věnoval SÚS, novými zážitky a dobrou náladou. Naší odměnou je jejich radost a projevený zájem o přihlášení do našeho kroužku.

Tímto děkujeme vedení ZŠ Palachova za účast a spolupráci. Děkujeme SÚS za podporu a věnovaný materiál pro děti a velké díky všem, kteří nám pomáhali s průběhem akcí. Ovšem speciální díky patří našemu vodnickému páru, který nesměl jako zástupce vodní říše chybět.

Za MO referent mládeže
Marek Hovorka