Vlašimský dravec 2018

V sobotu 23. 6. 2018 na řece Blanici ve Vlašimi uspořádala MO Vlašim ve spolupráci se Středočeským územním svazem 3. kolo Juniorské ligy v přívlači FT Fishing Cupu Vlašimský dravec 2018, který se zároveň konal, za finanční podpory Středočeského územního svazu, jako náborový závod v přívlači pro mládež.

Ráno se za proměnlivého počasí u řeky sešlo 32 mladých závodníků z celé České republiky, aby se utkali ve dvou hodinových kolech, lovilo se na háčky bez protihrotů a všechny ulovené ryby se ihned po ulovení vracely zpět do vody. Nejčastěji lovenou rybou byl jelec tloušť. Již první ranní kolo ukázalo, že prudké ochlazení způsobilo, že ryby nejsou vůbec aktivní a ulovit rybu bude velmi těžké. I přesto se za celý závod se ve skvěle zarybněné Blanici ulovilo 384 kusů ryb, převážně malých tloušťů. Největší ulovenou rybou se stal bolen dravý 543 mm, kterého ulovil Jáchym Hanko z Rakovníku.

Celkovým vítězem se stal táborský Jan Nový před další závodníkem z Tábora Adamem Nouskem a celkové třetí místo obsadil mladoboleslavský Vojtěch Šedivý.

Kategorii U14 ovládl Vojta Šedivý před dalším mladoboleslavským závodníkem Adamem Benešem a třetí příčku obsadil Pavel Franče z Křivoklátu.

Mezi nejstaršími závodníky v kategorii U18 zvítězil Jan Nový před Vojtou Nouskem a Matějem Slavíkem z Chocně.

Výsledky Vlašimský dravec 2018

Přejeme všem závodníkům mnoho dalších úspěchů a těšíme se na další ročník závodu!