Tábor čáslavského potěru, středa byla ve znamení feederu 

Na tábor Čáslaváků dnes dorazila návšteva z ligového feederu. Pánové: Jarda Buriánek, Petr Poskočil a Jirka Ludvík z týmů BARBUS Feederteam a Kaprňák Feederteam přijeli ukázat klukům, jak se chytá na ligové úrovni disciplína feeder.

Pro mnoho dětí to bylo první setkání s feederem, pro ostatní, určitě více než poučné. Výborně připravená prezentace začala úplným základem. Dopoledne jsme se seznámili s vybavením a s nejpodstatnější složkou, kterou je krmení. Viděli jsme přípravu se vším, co je potřeba pro určité druhy vody i obsádky. Potom následovaly návazce a sestavy.

Přes oběd si kluci připravili tři lovná místa a lov v různých vzdálenostech. Vysvětlili, jak se měří a připravuje odhoz do určité vzdálenosti, i jak se vyhnout utržení při zaklipování vlasce.

Každý ze závodníků si vzal do péče jedno z našich družstev. Ihned po náhozu začaly děti zdolávat jednu rybu za druhou. Lovily krásné cejny a kapři taky neotáleli. Za odpoledne se nalovilo několik desítek pěkných ryb. Kluky z tábora to nakoplo natolik, že ještě před odjezdem závodníků se jali předvést i své dovednosti na svou výbavu.

Děkujeme všem třem Pánům závodníkům za vyčerpávající a inspirativní přednášku a moc si vážíme jejich trpělivosti. Těšíme se zároveň na další spolupráci s naší organizací a kroužkem.

Petr Stieber, MO Čáslav