Středočeši jsou na MS ve feederu v Jihoafrické republice

V letošním roce se deváté mistrovství světa koná v Jihoafrické republice v městě Bloemhoh. Na mistrovství světa byli nominování Středočeši Radek Štěpnička, Martin Štěpnička dále pak Martin Maťák, Jakub Šabata, Josef Konopásek a náhradníkem je Ladislav Konopásek. Pod vedením trenéra Milana Štěpničky, asistenta trenéra Petra Bromovského, kteří jsou opět hrdými Středočechy, jako poslední člen výpravy manažér Tomáš Párys.

Všichni jsme se sešli ve čtvrtek na letišti Václava Havla. Zde jsme po nezbytném dobalení nadměrných zavazadel nastoupiiy do letadla směr Londýn, kde nás čekal po třech hodinách přestup do letadla směr Johanesnburg. Po 12 hodinách jsme na podruhé přistáli na letišti a po nezbytných formalitách, kdy nám byl omylem odnesen a po delší chvíli opět přinesen kufr, v němž byly všechny navijáky závodníků Štěpničků, jsme se přesunuli k vyřízení datových sim karet, které dokázala přihlásit do systému obsluha cca po 1,5 hodině.

Poté jsme vyrazili k další velké neznámé, a to vyřízení zapůjčení vozidel, které opět trvalo cca 2 hodiny. Po vyřízení a naložení objemné bagáže, jsme vyrazili směr ubytování, a to pro nás Evropany v protisměru, a tak nebyla nouze o krizové situace, se nám podařilo bezpečně dojet na hotel. Po nezbytném vybalení a sprše, jsme využili slevy 50 % na místní safari cca 40 km za městem.

Bylo velkým zážitkem vidět žirafy, lvy, hyeny, zebry a další zvířata v přirozeném prostředí při tříhodinové projížďce zakončené výbornou večeří v místní restauraci.

Druhý den ráno bylo slavnostní zahájení v centru Johannesburgu, kdy bylo nutné kvůli parkování být do 9:00 na místě zahájení. Zahájení proběhlo v Nelson Mandela Square za účasti všech závodních týmů.

Slavnostní průvod byl zakončen v kongresové hale, kde proběhlo slavnostní zahájení s představením všech států a jejich týmů.

Sladkou třešinkou na dortu byl zahajovací banket za účasti všech závodníků, a to opravdu ve velkém stylu.

Pak byl následně vybrán další program, a to návštěva muzea Apartheidu. Po velmi zajímavé expozici jsme uskutečnili návrat do hotelového resortu. Poté následovala pozdní večeře a následně poslední noc v Johannesburgu.

Brzy ráno nás čekal přesun do 430 km vzdáleného města Bloemhof. Po příjezdu proběhlo ubytování a následně jsme se vydali na závodní úsek, kde jsme si převzali zbytek rybářského vybavení, které jsme nedokázali převézt leteckým spojem.  Při cestě zpátky proběhla zastávka na závodním úseku kaprařů, kteří závodí na stejném jezeře. Po příjezdu do hotelu proběhla nezbytná příprava, včetně rychlé porady a uložení se ke spánku.

Zase se ozveme.

 

Z Jihoafrické republiky zdraví Milan Štěpnička a Petr Bromovský