Spouštíme akci „Kočár pro Nelinku“

Přátelé, středočeští rybáři,

jsou chvíle, kdybychom se měli spojit a ukázat, že umíme pomáhat jiným, že nám není lhostejný osud někoho, kdo pomoc potřebuje. Ta chvíle právě nastala.

Víte dobře, kdo sledujete náš web a facebook, že máme mezi sebou jednu mimořádnou rybářku, která se den, co den pere se svým těžkým osudem. A nejen ona, ale i její nejbližší. Mluvím o desetileté Nelle Möllerové. Rybářce našeho územního svazu.

20597021_1991416617804503_8077564546378538091_nNela je vážně nemocná, trpí nevyléčitelnou nemocí svalů. Prognóza tohoto onemocnění není příznivá a její maminka Jana dobře ví, že žijí ze dne na den a každého dne si snaží užít, jak jim síly dovolí.

Když jsem byl před několika měsíci kontaktován s prosbou o pomoc, zda by nebyla možnost vystavit Nelče rybářský lístek, že jejím snem je být právoplatnou rybářkou, neváhal jsem ani vteřinu a zařídil členství v MO Bělá pod Bezdězem, byť žije v Žatci.

Nelu a její maminku Janu jsme ihned vzali mezi sebe, pozvali jsme je na náš letní tábor SÚS, rovněž byla přítomna na závodech O pohár předsedy SÚS, kde vítězům předávala medaile.

Nelinka svůj život žije na invalidním vozíku, pro ni i její maminku je vozík naprosto nepostradatelný. Ten současný už dosluhuje a pořízení nového, který by odpovídal jejím nárokům, a hlavně umožnění rybařit, je drahou záležitostí.

Proto jsme se na výboru SÚS rozhodli, že uspořádáme veřejnou sbírku mezi našimi místními organizacemi a jednotlivými rybáři. Akci jsme nazvali „Kočár pro Nelinku“ a v tuto chvíli je zřízený transparentní účet.

20228323_1618068691538524_6386055586688341232_nCena námi vybraného vozíku je 254 600 korun včetně DPH.

Jako předseda SÚS, mám k vám prosbu: pojďme společně dokázat, že tuto výzvu zvládneme a peníze dokážeme dát dohromady. Vždyť v našem územním svazu je tolik členů, že by stačilo, aby každý věnoval 10 korun a vozík zakoupíme v pohodě a ještě zbude.

Dopředu zdůrazňuji: není to povinné, je to na libovůli každého z nás.

Sbírku ukončíme ve chvíli, kdy dosáhneme cílové částky a byl bych rád, kdyby se nám to podařilo tak, abychom vozík mohli Nelince předat k Vánocům.

Přidejte se i vy ostatní

Moje slova doposud patřila členům našeho územního svazu, ale budeme velmi rádi, když je vezmou za své i rybáři z jiných územních svazů, místních organizací či rybářských firem. Rádi vás přivítáme do rodiny těch, kteří mají srdce na správném místě.

Víte, pomoci druhému, to nemá hranice a ani omezení.

Všem, kteří se rozhodnou přispět už teď posílám jen čtyři slova: „Děkuji, že jste pomohli!“

A to nejdůležitější – číslo transparentního účtu u Komerční banky:

115-5243730297/0100

Petrův zdar,

Dušan Hýbner, předseda SÚS

PS: Abyste věděli, na co přispíváte, zde je popis vozíku a jeho foto.

voz1Elektrický vozík Permobil F5 je nejnovějším modelem švédského výrobce elektrických vozíků firmy Permobil a zároveň vlajkovou lodí v nejvyšším segmentu tohoto výrobce. Vozík byl uveden na trh ve třetím čtvrtletí roku 2015.

Podvozek vozíku F5 je velmi tuhý a robustní tak aby poskytl tu nejlepší oporu sedacímu systému a všem elektricky polohovatelným funkcím.  Všechna kola jsou individuálně odpružena kvalitními tlumiči s olejovou náplní s možností nastavit každý podvozek individuálně dle hmotnosti uživatele a instalovaných elektricky polohovatelných funkcí. Automatickou součástí je pak elektronická stabilizace jízdy zajišťující zachování požadovaného směru jízdy v nerovném nebo skloněném terénu.

voz3Sedací systém Corpus 3G nabízí vyjma volby velmi širokého rozsahu velikostí sedačky a zádové opěrky také nadstandardní možnosti přizpůsobení individuálním požadavkům a potřebám uživatele. Veškeré elektricky polohovatelné funkce jsou řízeny joystickem, nebo přes rozhraní ICS, které se zároveň stará o kontrolu a bezpečnost v každé poloze sedacího systému

Elektrický vozík Permobil F5 je osazen bateriemi o kapacitě 2 x 73 Ah, které poskytují vozíku i při jeho vyšší hmotnosti dojezd až 30 km.  Přední velká kola o průměru 14“ a zadní voz4o průměru 9“ jsou osazena černými pneumatikami, které dokreslují design vozíku. Pneumatiky nezanechávají šmouhy na žádném povrchu.

Maximální rychlost vozíku je 12 km/h a je určený pro uživatele do maximální hmotnosti 150 kg.