Sobotní dopoledne na RMV Veselá patřilo dětem

Den dětí byl sice před týdnem, ale jak už to tradičně bývá u rybářů z Mnichova Hradiště, tak vzhledem ke spoustě akcí v okolí se rybářské závody k dětskému dni konají právě v tento termín. Opět jsme se sešli na revíru místního významu Štěrkopískoviště Veselá č. 411 112, kde se před 14-ti dny konal i místní dětský rybářský závod. Výsledky z tohoto dopoledne nám ukázaly, že si zde děti parádně zachytají a úlovky z veřejného dětského závodu je ještě předčily.  

Že jsou na Veselé kapři, nám ukázaly již závody sekce položená při SÚS a Ouklej cup Veselá 2018, kde se o dvou závodních víkendech nachytalo celkem cca 950 kg bodovaných ryb nad 3 kg a zhruba 2x tolik ryb nebodovaných. Nicméně zpět k dětem.

Závod začal v osm ráno. U hlavního stanu se nechala zaregistrovat necelá čtyřicítka mladých rybářů a rybářek. Potvrdilo se, že plavaná byla dobrá volba a do poločasu se ulovilo spousty ryb. Mezi úlovky převažovala plotice a cejn. Zaznamenalo se i pár kaprů a okounů.

V deset hodin byla přestávka a občerstvení a po půl hodině se opět závodilo.

Po poledni bylo dobojováno a výsledky všem vyrazily dech! Nejlepší závodník Olbrich Petr ulovil za 4 hodiny závodu celkem přes 20 metrů ryb. Přesně tedy 2033 bodů. Druhý, Štěpán Langr měl v součtu přes 15 metrů a třetí Aleš Bartoň metrů 13. Na čtvrtém místě byl Olbrich Jakub (1226 b.) a pátý Ďurček Josef (1224 b.)

Na závěr si dovolím poděkovat všem závodníkům a rodičům, kteří děti doprovázejí. Poděkování patří i Odboru mládeže Středočeskému územnímu svazu, městu Mnichovo Hradiště a panu Ondřeji Lochmanovi (starosta Mnichova Hradiště) spolu s panem Dušanem Hýbnerem, kteří nás osobně navštívili. Zapomenout nesmím ani na odbor mládeže MO Mnichovo Hradiště: Filip Čermák, Ladislav Staněk, Miloslav Prokorát, Jakub Čermák a Tomáš Balcar.

Josef Ďurček, MO Mnichovo Hradiště