Příbramští se již letos podruhé setkali s Vodníkem – 137 dětí

logoDne 15. 9. 2017 se v Příbrami konala již druhá akce v letošním roce „Ve vodě nežiji jen Vodníci“.  MO ČRS Příbram se tak zařadila mezi nemálo organizací dělající tuto akci dvakrát ročně. A to i z důvodů, že v Příbrami je více základních škol a ty mají o tuto akci v přírodě enormní zájem a v podstatě se hlásí samy, že akce Vodníků chtějí zúčastnit. 

IMG_0822Ale již k samotné akci. Krátce po osmé hodině ranní se na břehy Hořejší obory v centru Příbrami doslavilo společně se svými učiteli 137 dětí z 4. ZŠ Příbram.

Děti uvítal vedoucí mládeže Petr Doležal a Jaroslav Hadrava předseda MO Příbram. Pro děti bylo připraveno celkem 7 stanovišť, kde se seznámily, osahaly a hlavně si vyzkoušely rybářské vybavení a jednotlivé rybolovné techniky a pokusily se ulovit nějakou tu rybku bičem na připravené červíky a kukuřici. Celkem se dětem dařilo.

IMG_0846Celou akcí provázely, jak to již bývá v Příbrami zvykem, dvě sličné Vodnice. Dítka zhlédly ukázky plavané, položené, ale i poznávačku ryb a rostlin. Taktéž vyzkoušely muškaření, počasí přálo a dítka přebíhala a přebíhala od stanoviště ke stanovišti a zakrátko každé stanoviště obléhal chumel dětí donekonečna zkoušející ulovit ryby. A protože při pobytu venku rychle vyhládne, tak i jedno stanoviště bylo s občerstvením, kde se děti příjemně osvěžily malinovkou a parkem v rohlíku.

Na závěr žáci obdrželi drobné ceny, které dodal náš územní svaz a plni dojmů a zážitků se vrátili zpět do školy.

Za MO Příbram Petr Doležal

Logo MZe - bez CR SPRAVNE2

Logo - česká verze (1)

IMG_0813 IMG_0817 IMG_0833 IMG_0834