Předseda SÚS byl dnes na Ministerstvu zemědělství

Dnes se předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner vydal na Ministerstvo zemědělství, které je naším dalším významným partnerem v mnoha projektech. Zde se setkal s ministrem zemědělství Ing. Miroslavem Tomanem, CSc. a jeho náměstkem Ing. Pavlem Veselým.

„Moje návštěva v tomto předvánočním čase měla prozaický důvod. Byl jsem panu ministrovi poděkovat za dosavadní spolupráci, která je pro nás významná a zároveň popřát jemu i všem náměstkům krásné Vánoce a šťastný nový rok,“ uvedl Dušan Hýbner, který každému přinesl středočeského kapra.

Přestože to bylo setkání ve sváteční náladě, dostalo se i na závažnější témata. „Mluvili jsme spolu i o tom, co nás, rybáře, trápí, takže o problematice nedostatku vody v krajině, o vysychání toků, o škodách způsobených rybožravými predátory, o zásazích správců toků do koryt řek, o bližších podmínkách výkonu rybářského práva a o metodice proplácení zástřelného za kormorána. Přednesl jsem i návrhy možných změn a opatření. Pan ministr je velký praktik a moc jsme si rozuměli, má obrovský přehled,“ přibližuje setkání předseda SÚS.

Při jednání byl přítomný i náměstek Ing. Veselý. „Všichni jsme se shodli, že v dlouholeté spolupráci budeme pokračovat. Touto cestou ještě jednou děkujeme MZe a panu ministrovi za spolupráci a podporu,“ dodal Dušan Hýbner,

Ministerstvo zemědělství se podílí na náborové akci „Vodníci“, na výukových materiálech pro děti, má záštitu nad závody „O pohár předsedy SÚS“ dospělých a podporuje mimoprodukční funkce rybářských revírů.

Redakce SÚS