Náborový závod Duhák Rachyně

Druhý ročník dětského náborového závodu v lovu ryb přívlačí Duhák Rachyně se konal v sobotu 28. dubna 2018 na revíru SÚS Rachyně a zúčastnilo se ho 51 mladých přívlačářů od 5 do 19 let.

Mladí rybáři soutěžili ve třech kategoriích. Mezi dětmi v kategorii od 5 do 9 let včetně zvítězil Josef Pšenička z MO ČRS Křivoklát, druhé místo obsadil Pavel Franče z MO ČRS Křivoklát a třetí místo vybojovala Veronika Prokopová z MO ČRS Český Šternberk.

V kategorii od 10 do 14 let včetně zvítězil Matěj Slavík z MO ČRS Choceň, na druhém místě byl Aleš Vorel z MO ČRS Rakovník a třetí místo vybojoval Jan Lukeš z MO ČRS Rakovník.

V kategorii od 15 do 19 let včetně první místo obsadil Jan Nový z MO ČRS Tábor, na druhém místě byl Jan Hypš z MO ČRS Uhříněves a na třetím místě byl Filip Musil z MO ČRS Tábor.

Tento závod byl rovněž součástí Juniorské přívlačové ligy, z tohoto kola si odvezli pohár za první místo Jan Nový, za druhé Jan Hypš a za třetí Filip Musil.

Chytalo se na rybníku Středočeského územního svazu Rachyně. Mladí rybáři absolvovali dva hodinu a půl dlouhé závody, ve kterých si mohli lovné místo libovolně vybrat a měnit. Celkově se nachytalo 172 ks dravých ryb, zejména pstruhů duhových, ale i několik pstruhů obecných, okounů a sumečků amerických. Také se ulovil jeden candát o velikosti 76 cm, který byl největší rybou závodu.

Výsledky Junliga Duhák Rachyne 2018

Pro účastníky byly připraveny hodnotné ceny, přičemž si svou odměnu za dokončený závod odnesl každý závodník, za což musím poděkovat zejména podpoře těmto sponzorům – velký dík patří Středočeský územní svaz ČRS za umožnení tohoto závodu a to tím, že nám uvolnil tento revír a výborně nám ho zarybnil. Dále poděkování patří MO ČRS Český Šternberk, Nástrahy.cz, rybářské potřeby – Karel Frelich, FT Fishing, Vestf-Fishing, HD Fishing Lures, rybářské potřeby – Karel Domin (www.okounshop.cz), poháry Respo Vlašim, nápoje JIP Humpolec – Radomír Beránek, firma Sellier & Bellot, Maso Třebovle, Pekařství Turek Vlašim, Dorty Věra Prokopová, Josef Prokop a Jan Jíška.

Josef Prokop ml., MO ČRS Český Šternberk