Náborové závody v RT v Příbrami

V sobotu 3. 3. proběhly náborové závody v RT pod hlavičkou Středočeského územního svazu, které uspořádala MO ČRS Příbram a pozvala děti z celého Středočeského kraje.

I přes chřipky a probíhající jarní prázdniny se ve sportovní hale Vavex sešlo cca 40 dětí (z Příbrami, Hořovic, Mladé Bolelavi a Rožmitálu pod Třemšínem).

V 9.00 hodin po nástupu závodníků a vedoucích začala samotná soutěž.

První disciplína skish na dvě kola probíhala na pět terčů a na některých soutěžících byla vidět předzávodní nervozita, ale ta během 1. kola opadla a každé z dětí si soutěž užívalo.

Před začátkem druhé disciplíny bylo pro všechny děti i vedoucí připraveno občerstvení. Káva, čaj a vynikající perník od Lenky Skalické byl podáván v průběhu celé soutěže a jeho kvalitu ocenili úplně všichni.

Druhá disciplína arenberg mohla zahýbat pořadím a soutěžící si toho byli vědomi. Obě kola této disciplíny probíhala na tři terče. Dokonce muselo dojít na rozhoz v kategorii starší žáci, z důvodu shodného počtu bodů. Z rozhozu vyšel vítězně domácí borec Tomáš Syrovátka.

Vyhlášení výsledků proběhlo za účasti místostarostky města Příbrami Aleny Ženíškové, za  SÚS byl přítomný vedoucí mládeže Jiří Eichler a za MO ČRS Příbram předával ceny předseda Jaroslav Hadrava.

Děkujeme všem našim sponozorům.

Petr Poláček, vedoucí ryb. kroužku MO Příbram