Na dětský Pohár předsedy rozšiřujeme kapacitu lovných míst

Vypadá to, že se děti a mládež nenechají zahanbit dospěláky, na sobotní Pohár předsedy SÚS je v tuto chvíli přihlášeno 104 závodníků, a tak rozšiřujeme lovná místa, aby se dostalo na každého, kdo na závody dorazí.

Startujeme už v sobotu 12. května na rybníku Slon v Bělé pod Bezdězem a od pořadatelů máme vzkaz: Děti, mládežníci, rodiče, přijeďte i ti, kteří se nepřihlásili a rozhodnou se třeba na poslední chvíli!

Podle dosavadních přihlášek to vypadá na rekord ze všech dětských ročníků Poháru předsedy SÚS.

„Kapacitu rozšiřujeme, každý si u nás v pohodě zaloví a věřím, že prožije krásné sobotní dopoledne. Jsme připraveni i na ty, kteří přijedou už v pátek,“ říká Dušan Hýbner, který si tento očník v jeho končícím volebním období vzal na svá bedra a do své domovské místní organizace.

Poháry pro nejlepší jsou připraveny, stejně tak i ceny a medaile pro každého závodníka.

Závody jsou vypsány pro dvě kategorie, děti a mládež, první tři v každé kategorii získají kromě hodnotné ceny, poháru a medaile i celosvazovou povolenku na rok 2019 zdarma.

Závodníci by se měli pořádně nachystat, neboť rybník je díky dotaci SÚS čerstvě zarybněný 500 kg kapra o průměrné váze 1,5 kg a od zítřka až do závodů je uzavřený, takže v sobotu bude záležet na šikovnosti lovících.

Přichází spousty dotazů ohledně přespání přímo u rybníku, takže: pořadatelé budou na místě již od pátečního podvečera, přespat se dá přímo u rybníka na pozemku MO. Již nyní víme, že na rybníku bude nocovat minimálně 30 závodníků, kteří přijedou společně autobusem, jenž pro ně vypravil odbor mládeže SÚS. Pro ně a všechny ostatní, kteří přijedou již v pátek bude připravena večeře v podobě opečeného buřta a samozřejmě snídaně, pečivo, čaj, vše je zdarma. K dispozici jsou i toalety a cisterna s vodou.

„Vypadá to, že nás všechny čeká velká oslava dětského rybolovu a osobně se na všechny těším nejen já, ale moji kolegové z bělské organizace a odboru mládeže SÚS. Chceme, abyste se u nás cítili dobře a uděláme pro to všechno,“ slibuje Dušan Hýbner.

Redakce SÚS

PARTNEŘI ZÁVODU: