Muškaři se sešli na lodním závodě u Mělníka

V neděli 22. 4. se uskutečnil v ČR jediný čistě lodní muškařský závod dospělých na pstruhové stojaté vodě – revíru Pšovka 1 – Baraba 413 022.

Poblíž Mělníka se muškaři sešli již k druhému ročníku tohoto klání. Oproti loňskému větrnému počasí se letos prakticky vzduch nepohnul. V tyrkysové vodě za doprovodu všudypřítomného slunce a teploty 32 °C ve stínu (který však na vodě nenajdete) se 29 borců snažilo nachytat co nejvíce ryb. Nejčastěji lovenou rybou byli pstruzi duhoví ve velikosti 29 – 41 cm, vzhledem ke zmiňovanému počasí se lovili i kapři (největší 49 cm), amuři kolem 30 cm, karas 41 cm a Petrem Černíkem se nechal přemluvit i cejn v trofejní velikosti 50 cm, který byl zároveň největší rybou závodu.

Závodníci celkem ulovili 175 ks ryb a zasloužené vítězství si připsal Pavel Chyba, následovaný druhým Samuelem Piekarem a třetím Romanem Vlčkem. Z mělnických se nejlépe umístil Marek Macholda na 8. místě. 

Výsledky Boat cup polovina závodu                        Výsledky Boat cup CELKEM

PODĚKOVÁNÍ patří rybářům MO Mělník, MO Brandýs nad Labem (spolupořadatel) Středočeskému územnímu svazu, který nás v naší činnosti intenzivně podporuje. Dále sponzorům, kteří věnovali skvělé muškařské ceny pro všechny závodníky a zajistili občerstvení.

Nádherně připravený a zarybněný pstruhový revír je chloubou MO ČRS Mělník a zveme tímto slušné rybáře k návštěvě…

Výbor MO Mělník