Monfišáci se na Volyňce neztratili, 2x zlatí

Ještě před letním slunovratem včera skončila jarní část juniorských muškařských závodů, zařazených do termínového kalendáře LRU, ve Strakonicích na Volyňce. Tentokrát netradičně, neboť předchozí ročníky se odehrávaly vždy až po prázdninách. Jenže Volyňka poslední roky trpí nedostatkem vody a to přineslo i změnu rybí obsádky. Kvapem mizí lipan, „zuby nehty“ se drží potočák a místním proudům a tůňkám ve Sborovicích a Radošovicích u Strakonic vládnou tloušti, proudníci a plotice. A tyto ryby právě v tomto období bývají při chuti.

_DSC7585Začátek závodního víkendu nebyl podle našich představ. Po příjezdu na místo jsme se dozvěděli, že tým Vinohrad, který ve Strakonicích trénoval společně s některými jednotlivci z jiných MO celý den, místo losování odjel na večeři. Obdobná situace se odehrála vloni na MiČR na Vltavě, kde organizátoři také museli počkat na nesvědomité účastníky, kteří si místo oficiálního zahájení objednávali u místního stánku a na ceremoniál se _DSC7737dostavili se značným časovým skluzem. Organizátoři závodů si jistě za svoji práci stejně tak jako dochvilní účastníci takovýto přístup nezaslouží.

Kvůli losování jsme tedy na místě ponechali pouze svého zástupce a odjeli jsme se ubytovat. Před setměním jsme se ještě stihli podívat na závodní úseky B1-4 a co jsme viděli, nebylo zrovna radostné. _DSC7757V řece netekla pod jezem skoro žádná voda. Postupně jsme zjistili, že vodu krade místní MVE a nezbylo nám, než doufat, že pořadatelé vědí, co dělají a ráno voda poteče. Naštěstí ráno byl průtok opravdu větší a řeka se stala v této části chytatelnou. Ostatní závodní úseky nebyly touto MVE dotčeny.

Samotný závod byl nakonec velmi bohatý na úlovky zejména jelců a plotic a napínavý až do samého konce. Vždyť stejně jako o konečném pořadí, o pořadí v jednotlivých kolech několikrát rozhodovala velikost ulovené ryby. A to ti nejlepší během závodu ulovili více jak osmdesát ryb. I o druhé bramborové medaili během _DSC7713posledních dvou závodů pro nás rozhodla velikost ryby v neprospěch Honzy Bureše, který po prvním kole vedl i když tak jako před týdnem na Jizeře byl znovu nalosován do nejtěžší skupiny se třemi současnými reprezentanty ČR. Výborný sobotní start v neděli neproměnil Vítek Šindelář a z osmého místa se propadl až na dvacáté na rozdíl od fantasticky chytajícího benjamina Davida Sušila, celkově pátého a suverénního vítěze benjaminů. Vydařenou neděli _DSC7693tentokrát zažila Klárka Štěpánková. Jedničkou v sektoru se posunula na celkové desáté místo a vybojovala pro nás druhé prvenství v kategorii děvčat. Ještě jeden stříbrný pohár získal další benjamin Zdenda Dvořák. Ostatní odvedli rovněž dobrou práci a připsali si další body do žebříčku. Závod vyhrál Michal Melnar z MSK Bojkovice před Antonínem Pleskačem z MO Chotěboř a Jakubem Adamem ze Vsetína. Když to vezmu olympijskou matematikou, tak s osmi účastníky 20170618_180912jsme nakonec v 36ti členném startovním poli získali 2x zlato, jednou stříbro, jednu bramboru a jedno páté místo. S tím jsem i s ostatními členy našeho realizačního týmu před prázdninami spokojen.

20170618_180717Chtěli jsme na oslavu narození syna Jana našeho předsedy SÚS Dušana Hýbnera, kterému stejně jako všem, kdož nás podporují za jejich pomoc moc děkujeme, dovézt poháry ze všech kategorií, ale Honzíkovi k celkově druhému místu chyběla ta jedna jediná devadesátá ulovená ryba. Snad si všichni přes prázdniny dostatečně odpočineme a na podzim vyměníme brambory za cenné kovy v absolutním pořadí.

Krásné letní dovolené a pobyty na dětských táborech všem rybářům přejí Monfišáci z MO Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.

Roman Vlček, MK Monfish junior

_DSC7617 _DSC7661 _DSC7668 _DSC7688 _DSC7700 _DSC7711 _DSC7715 _DSC7720 _DSC7735 _DSC7745 _DSC7774 _DSC7778 20170616_213514_DSC7678_DSC7638