Mladí rybáři a rybářky z Mnichova Hradiště navštívili RZ Mukařov

Mladí rybáři a rybářky z Mnichova Hradiště vyměnili teplo učebny a vyrazili spolu se svými rodiči na návštěvu rybochovného zařízení pro chov lososovitých ryb v obci Mukařov.

Přivítání se jim dostalo od místopředsedy MO, který je krátce seznámil se všemi chovnými revíry, které obhospodařují místní rybáři. Dále následovalo něco z historie tohoto zařízení a pak se již vše točilo kolem ryb.

Díky práci p. Hýbnera, který je zde správcem, jsme se mohli podívat na vykulený plůdek pstruha duhového.

V dalších žlabech a v chovných rybníčcích se pak proháněli pstruzi od malých rybiček po dospělé jedince. Děti viděly, co se skrývá za spousty práce a času, než ryba doroste do požadované velikosti.

Také je zajímalo krmení ryb, a čím se ryby na sádkách vlastně krmí? Kde seženeme tolik červů a žížal, protože pstruha chytneme hlavně na žížaly. Počty kusů v rybníčcích? Proč je vše oplocené až do země? Kdo nám na pstruhy chodí? Když byly zodpovězeny všechny zvídavé dotazy, tak si děti vyzkoušely ono krmení „dravé zvěře“.

Rodiče udivilo čisté jezírko s vyvěrajícími pramínky vody a celkově napájení všech rybníčků okysličenou vodou.

Na závěr naší návštěvy jsme seznámili rodiče s dalším plánem kroužku pro nadcházející období a poděkovali jim za návštěvu. Nyní se na další měsíc přesouváme do prostorů 2. Základní školy v Mn. Hradišti, kde budeme trénovat nahazování.

Petrův zdar!                                                                                                        

Filip Čermák, vedoucí OM