Mezinárodní mistrovství ČR v přívlači juniorů pod nadvládou hrdých Středočechů

Ve dnech 7. až 9. září 2018 proběhlo na řece Jizeře v Mladé Boleslavi Mezinárodní mistrovtsví České republiky v přívlači juniorů. Mladí středočeští přívlačáři domácího prostředí dokázali využít a pro svůj kraj v kategorii U14 vybojovali v národním i mezinárodním srovnání všechny stupně vítězů, v kategorii U18 se středočeský Samuel Bílý (MO Rakovník) stal národním mistrem republiky a mezinárodním vícemistrem České republiky. V kategorii U14 přesvědčivě zvítězil Tomáš Řezáč z Mladé Boleslavi, druhé místo vybojoval Pavel Franče z Rakovníka a na místě třetí skončil Aleš Vorel rovněž z Rakovníka.

Domácí MO Mladá Boleslav pro závod poskytla jako obvykle výborně zarybněné tratě, lovil se zejména okoun, tloušť, štika, ježdík a pstruh duhový, který byl pro závod vysazen Středočeským územním svazem. Celkem bylo uloveno 690 ryb, největší rybou byla štika 68 cm. Mistrovství mělo velmi dobrou sportovní úroveň, na účastnících je patrná dlouhodobá dobrá práce s mládeží, kdy většina z účastníků během roku startuje na více závodech než senioři.

Výsledky MMiCR jun 2018

Za organizaci závodu je třeba poděkovat zejména členům místní organizace a jejich rodinám, dále Středočeskému územnímu svazu, Radě ČRS a pak v neposlední řadě sponzorům MIKADO total fishing, FT FISHING s.r.o., Lucky John – LK Baits, Nástrahy CZ. Velká podpora byla cítit i ze strany rybářských funkcionářů, kdy se takřka nepřetržitě závodu účastnil předseda místní organicace pan Jan Bačina, dále místní jednatel Jindřich Včelák, zahájení, vyhlášení a ukončení závodu bylo provedeno ústy předsedy Středočeského územního svazu pana Dušana Hýbnera.

Oto Hlaváč, MO Mladá Boleslav