Kapříci z Čáslavi lovili Nový rybník v Drobovicích

Potemnělé sobotní ráno se slabým deštíkem neodradilo žádného z Kapříků, který se rozhodl přiložit ruku k dílu. Ještě za šera se začaly po hrázi Nového rybníka trousit první siluety.

Než odtekla přebytečná voda, rozutekli se Kapříci po stráních a nanosili dřevo na ohýnek. Když bylo vody akorát, a když dorazilo potřebné vybavení, mohli se pustit konečně do práce. Někdo vybíral bílou rybu kesírkem, někdo kapříky z čeřenu a někdo nosil vaničky. Práce byla i pod odtokovou rourou, kudy unikaly ty nejmenší rybičky.

Na koho nevyšlo žádné nářadí, ten pomáhal třídit a počítat. No a za chvilku bylo hotovo. V patnácti se Kapříkům povedlo vylovit rybník až na dno. Pak už byl čas na opékané špekáčky, jeden či dva šálky čaje a hajdy domů do horké vany.

Chci poděkovat klukům za příkladné odhodlání a pracovní nasazení a rodičům Kapříků za to, že se nepolekali ranního deště a svoje děti ráno přivezli. Členům lovící čety za odborný dohled a paní Pecharové a panu Vlachovi za zázemí s občerstvením. Kapříci totiž umí zabrat a můžou třeba trakaře padat. Díky za hezké podzimní dopoledne.

Petr Stieber, MO Čáslav