Jarní kolo krajského přeboru a divize SÚS, plavaná

O víkendu proběhlo na Mělníku jarní kolo Středočeského krajského přeboru a divize v lovu ryb udicí na plavanou. Poprvé se závod konal na novém „zkušebním“ závodním úseku pod cukrovarem.

I přes proměnlivé počasí, kdy se střídaly bouřky a tropická vedra, se závod z hlediska počtu nachytaných ryb velmi vydařil. Závodu se zúčastnilo celkem 16 závodníků. Za oba dva dny nalovili 416,750 kg ryb, což na jednoho závodníka činí průměr 13,023 kg nalovených ryb za tři hodiny.

Jednalo se o velmi pestrý závod, kdy někteří závodníci zvolili způsob lovu bičem, děličkou nebo na odhoz. Zajímavá byla i rybí obsádka, byly k vidění běžné druhy bílé ryby jako ouklej, plotice, cejn malý, cejn velký, podoustev, okoun, karas, tloušť jesen a tloušť jelec, ale také i kapři, úhoři a sumci velcí.

 

 

V jednotlivcích se na 1. místě se součtem umístění 2 a váhou nalovených ryb 53,600 kg umístil Aleš Flanderka z MO Kolín Rive. Na 2. místě se součtem umístění 3 a váhou 46,700 kg Roman Pokorný ml. z MO Nové Strašecí Maver. Na 3. místě se součtem 3 a váhou 27,050 kg Zdeněk Veltruský MO Mělník Colmic.

V divizi obsadilo 1. místo družstvo MO Plaňany a 2. místo družstvo MO Nové strašecí.

Děkujeme všem závodníkům za účast a férový závod.

Závěrem také patří poděkování Středočeskému územnímu svazu a místní organizaci Mělník.

Marek Macholda, MO Mělník