I nymburská místní organizace chrání své revíry

Rybářská stráž MO Nymburk provedla v posledních dnech dvě kontroly svých revírů. 30. 6. byl kontrolován revír č. 411 053 Labe 21 o den později pak na jezeru Sadská č. 411 133 a opět na Labi 21.

Na Labi 21 došlo v 0.55 hod. ke kontrole dvou rybářů, který měli nahozené udice, přestože zde non stop lov povolený není. Navíc neměli v pořádku vyplněnou povolenku, kdy u jednoho z nich chyběly dopsané kusy a hmotnosti u vyjmenovaných ryb. Nemile to překvapilo především z důvodu, že se jednalo o jednoho funkcionáře z MO ze severu Čech, u kterého bychom předpokládali, že rybářská pravidla bude dodržovat. Oběma byla zadržena povolenka.

O den později proběhla kontrola od 16.00 do 22.00 hod. na jezeru Sadská. Zkontrolováno bylo 12 rybářů, největší prohřešek se objevil u rybáře – cizince, který u sebe neměl povolení k lovu ryb, proto byla přivolána Policie ČR k dalšímu řešení.

Jeden z rybářů měl kolem sebe nepořádek, který po napomenutí uklidil.

Následně se RS přesunula opět na Labe 21, kde bylo zkontrolováno 8 lovících, z toho tři na pramicích. Všichni měli správně zapsanou docházku i správně vyplněnou povolenku, tady vše proběhlo bez problémů.

Oto Hlaváček, RS Nymburk