Halové závody v rybolovné technice

Dne 12. 2. se sešlo 38 mladých závodníků v rybolovné technice ke svým prvním závodům v letošním roce. Závody se konaly v Zaječově za podpory Středočeského územního svazu a MO Hořovice.

Závodníci byli rozděleni do čtyř věkových kategorií, tak aby každý závodil proti svým vrstevníkům. Přivítali jsme závodníky ze Sedlčan, Mladé Boleslavi, Příbrami, Pelhřimova, Kdyně a Hořovic. Celkovy počet dětí mohl být mnohem větší, ale nemoci a lyžařské zájezdy si vybraly svoji daň. Závod probíhal ve velmi přátelské atmosféře a pro všechny účastníky bylo zajištěno občerstvení po celou dobu závodu, jak je v Zaječově zvykem. Závodilo se v disciplínách Skish a Aremberg, které se v zimních měsících trénují nejvíce a jsou vhodnou přípravou nejen pro závodníky RT, ale i pro běžné rybáře.

Mezi jednotlivými disciplínami jsme připravili pro všechny malou ukázku toho, jak házení ovládají skuteční mistři. Na plochu nastoupil juniorský mistr světa v disciplíně skish Václav Calta a několika  násobný mistr světa Tomáš Spáčil. Oba dva předvedli svůj um a byli po zásluze odměněni potleskem všech zúčastněných. 

Na závěr bych chtěl poděkovat všem závodníkům za vzorné chování, jejich trenérům a vedoucím kroužků za jejich ochotu věnovat se dětem a vozit je ve svém volném čase po závodech. Poděkování patří také Středočeskému územnímu svazu, MO Hořovice a obci Zaječov, bez jejich podpory by jsme takové závody nemohli pořádat.

Vysledky závodů

Radek Spáčil