Dětské závody ve Vlašimi opět ovládla děvčata

V sobotu 9. června 2018 uspořádala MO Vlašim v zámeckém parku ve Vlašimi tradiční dětské rybářské závody. Za nádherného počasí se na břehu naší krásné řeky Blanice sešlo 12 mladých závodníků a závodnic, aby poměřili své síly a zkušenosti v lovu ryb.

Dvoukolový závod odstartoval v 7:30 a první úlovky nenechaly na sebe dlouho čekat. První zdolaná ryba se objevila na břehu již po prvních minutách závodu! Krásné slunečné počasí, které panovalo během celého rybářského klání, dalo rybám chuť k jídlu, proto brzy bylo jen málo závodníků bez úlovku. Po ukončení prvního kola závodu proběhla rotace, kdy se mladí závodníci přesunuli na jiná místa po svých soupeřích. Druhé kolo závodu bylo jako vždy pro závodníky obtížnější, ale i přesto aktivita ryb zcela neustala a ryby nepřestávaly brát po celou dobu závodu a nakonec žádný ze závodníků nezůstal bez úlovku.

V 11:00 byl závod ukončen. Vyčerpaní závodnici se přesunuli k stánku s občerstvením, kde s velkou netrpělivostí čekali na vyhlášení konečných výsledků a předání cen. Nutno podotknout, že o stupně vítězů soupeřily hlavně dívky, jak se již ve Vlašimi pomalu stává tradicí. Tento závod ovládla děvčata již po čtvrté v řadě, tentokrát obsadila první čtyři místa. Vítězka dokázala ulovit za 180 minut závodu neuvěřitelných 165 ks ryb! Největší ulovenou rybou byl kapr o délce 47 cm a zdolal ho Zdeněk Jetel.
Výsledky:
1. Kristýna Bludská 1721 cm
2. Daniela Truhlářová 900 cm
3. Aneta Vrbatová 699 cm
4. Denisa Kubešová 599 cm
5. Šimon Brýl 561 cm
6. Jakub Strnad 314 cm
7. Lukáš Houdek 246 cm
8. Adam Pešek 117 cm
9. Zdeněk Jetel 99 cm
10. Ladislav Měchura 20 cm
11. Jakub Sviták 11 cm
12. Jan Poustka 6 cm

Za ČRS z.s. MO Vlašim
Aleš Truhlář