Vánoční přání středočeským rybářům a rybářkám

Vážení přátelé,

přichází nejkrásnější svátky v roce, které si užívají především děti, ale je to doba i pro nás, dospělé, abychom se zklidnili a více než kdy jindy trávili svůj čas mezi svými nejmilejšími. Je to i čas k přemýšlení.

Víte, pro mě období, které přijde v novém roce, je obdobím velké naděje a já se na něj velmi těším.

A řeknu vám proč.

U nás, ve Středočeském územním svazu, totiž došlo na podzim k výrazné obměně výboru SÚS, do kterého byli zvoleni mladí a já věřím, že i zdravě ambiciózní lidé s jedinou snahou – udělat vše proto, aby se rybářům na našich revírech líbilo, aby v klidu a v pohodě mohli provozovat svoji milovanou rybařinu.

Ke změnám a k omlazení došlo i v Dozorčí komisi, v odborných komisích, změny nás od nového roku čekají v obsazení sekretariátu územního svazu.

Věřím, že všechny tyto kroky v sobě skrývají velký potenciál, že náš územní svaz bude více dynamický a nakloněný novým věcem, které by mohly být uváděny v život mnohem rychleji, než tomu bylo doposud.

Konečně rozjíždíme Fond na nákup rybářských revírů, do kterého se doufám zapojí i místní organizace napříč SÚS. Je to potřeba, přátelé, protože musíme být připraveni. Vodních ploch není na trhu mnoho, a pokud se objeví nějaká smysluplná nabídka ekonomicky přijatelná, nesmíme zaváhat.

Máme plány, máme vize. Je jen a jen na nás, jak je dokážeme naplnit. Pokazit si to můžeme jen my sami, na druhou stranu, nikdo jiný je za nás neudělá. Výsledkem by však nemělo být nic jiného než spokojený středočeský rybář, hrdý na svůj územní svaz.

Na závěr mi dovolte, milí naši členové SÚS, abych Vám ze srdce popřál krásné prožití vánočních svátků, pohodu, klid a do nového roku pevné zdraví, aby Vás provázelo vše dobré, a abyste na středočeských revírech zažívali jen krásné chvíle. My se o to budeme snažit, to Vám slibuji.

Dušan Hýbner, předseda SÚS