1. kolo divize SÚS a krajského poháru 2018

O víkendu 19. – 20. května proběhlo první kolo krajského poháru a divize SÚS na již tradičním místě v Neratovicích. Pro letošní rok se do středočeské divize přihlásilo 9 tříčlenných družstev a KP doplnilo dalších 10 závodníků do celkového počtu 38 soutěžících v KP.

Rybářský víkend s téměř letními teplotami, v přátelském duchu s partou přátel, sliboval závod, jak má být.  Jelikož se na stejné „vodě“ konalo před čtrnácti dny Grand Prix Čech a rybí obsádka nebyla k rybářům příliš vstřícná, skoro každý z přihlášených do KP doufal, že se situace postupem času zlepšila a rybám se vrátil apetit, na který jsme na tomto závodním úseku zvyklí.

Po pátečním tréninku některých ze soutěžících ovšem bylo jasné, že se překvapení v duchu nadměrných úlovků konat nebude. Přesto každý ještě v sobotu ráno doufal, že se alespoň nějakého, byť malého rybářské úspěchu, dočká. Realita byla jiná. Ne každý se touženého záběru za pět hodin dočkal.

„Nevadí, zítra to bude lepší,“ neslo se startovním polem. „Probereme taktiku večer u piva a v neděli to klapne.“ Takové teorie padaly celý večer.

V neděli po rychlém rozlosování a přípravě začal pětihodinový maraton doslova v

hypnotizování špičky. Situace se ovšem nezlepšila. Ba naopak. Aktivita ryb byla ještě horší. Ryba vůbec nespolupracovala a bylo velkým štěstím, když se někomu podařilo nějaký úlovek zdolat. Nakonec se po pětihodinovém trápení podařilo téměř každému přemluvit pár ryb k záběru.

Posledním signálem trubky, který ukončil víkendové klání, spadl pár lidem kámen ze srdce, že už je konečně konec a oni patří do té skupiny šťastlivců, kteří mají, co k vážení.

I přes rybí pasivitu bylo koho označit za vítěze.

V divizi SÚS se na pohárových místech umístily:

  1. místo Feeder Team Český Šternberk z MO ČRS český Šternberk
  2. místo Browning Feeder Team z MO ČRS Smečno
  3. místo Abramis Feeder Team z MO ČRS Kolín

V KP 2018 se nejvíce dařilo:

  1. místo Petr Kabát MO ČRS Brandýs nad Labem
  2. místo. Pešek Michal ml. MO ČRS Rakovník
  3. místo Staněk Karel MO ČRS Smečno

Výsledky divize 1. kolo

Výsledky KP 2018 1. kolo

Závěrem se všichni shodli na tom, že na druhé kolo, které proběhne poslední víkend prázdnin na závodním úseku v Brandýse nad Labem, se už nyní těší a pokusí se vylepšit svůj nynější neúspěch.

Poslední poděkování patří pořadatelům, MO ČRS Neratovice za zapůjčení revíru, SÚS a v neposlední řadě všem zúčastněným.

Děkuji za účast, přeji všem mnoho rybářských úspěchů do druhého kola a uvidíme se v Brandýse.

Petr Bromovský